Sprey Poliüretan Köpük


Sprey Poliüretan Köpük

Doğru bir uygulama ile ısı köprülerini ortadan kaldıran Püskürtme Poliüretan geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar! Ama Sprey Poliüretan Köpük yalıtımını seçmek için daha çok neden vardır.


DAHA AZ KALINLIKLA YÜKSEK YALITIM

Aşağıdaki resimde 50mm kalınlıktaki Sprey Poliüretan Köpük'ün sağladığı yalıtıma eş değer farklı yalıtım malzemelerinin kalınlıkları verilmiştir:

Yalıtım uygulamalarında Sprey Poliüretan Köpük kullanıldığı zaman, aynı ısı yalıtım performansı daha ince bir tabaka ile elde edilebilir.


DAHA DÜŞÜK ISI İLETKEN KATSAYISI

Aşağıdaki resimde farklı yalıtım malzemelerinin ısı iletkenlik katsayı değerleri karşılaştırıldı:

Sprey Poliüretan Köpük uygulaması, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik katsayısı özelliği ile daha iyi yalıtım yapılmasına olanak sağlar.


KOLAY NAKLİYE VE UYGULAMA Sprey Poliüretan Köpük uygulama alanına özel mobil araç içerisinde ek bir nakliye ödenmeden ulaştırılır. Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan Köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeyine püskürtme olarak uygulanır.
DAHA HIZLI UYGULAMA

Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha az personel ile daha fazla alanın yalıtımına olanak sağlar. Sprey Poliüretan Köpük mobil izolasyon aracı ile günde 500-1.500 m² alanın yalıtım uygulaması gerçekleştirilir.


DAYANIKLILIK

Sprey Poliüretan Köpük yeni veyaeski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklıalanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır:


ÇOK YÖNLÜ UYGULAMA

Sprey Poliüretan Köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklıalanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır:


Endüstriyel çatı yalıtımı

Deniz taşıtları yalıtımı

Hayvansal barınak yalıtımı

Soğuk hava deposu yalıtımı

Boru hattı yalıtımı

Tank-silo yalıtımı